Prywatna Szkoła Podstawowa EUREGIO

Za oknem prawie wiosna, w kalendarzu również. Wszyscy się na nią cieszą. Są jednak takie miejsca, w których z wiosennej perspektywy myśli się już o jesieni. To Prywatna Szkoła Podstawowa EUREGIO, która rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny i zaprasza na dzień otwartych drzwi.

Uczniowie bardzo się starają, żeby przygotować swoją szkołę najlepiej jak się da, na przyjęcie gości. Będą warsztaty, pokaz mody, przygotowywanie pysznych kanapek, malowanie na folii i malowanie twarzy, sadzenie kwiatków i inne atrakcje. Szkoła otwiera podwoje w pierwszy dzień wiosny.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziców tegorocznych pierwszoklasistów. Nasza szkoła jest niewielka rozmiarami, ale wielka duchem. Mamy nieduże oddziały klasowe, co jest niewątpliwym atutem. Bardzo nam zależy, żeby atmosfera w szkole była przyjazna i wszyscy się w niej dobrze czuli. Staramy się, aby uczniowie ze sobą rozmawiali, więc nie mają w czasie lekcji i przerw dostępu do swoich smartfonów. Mamy w tej sprawie również wsparcie rodziców. Oczywiście w nagłych sprawach każdy może skontaktować się z mamą lub tatą – mówi prezes Fundacji EUREGIO Aneta Basdorf.

Inne zalety nauki w Prywatnej Szkole Podstawowej EUREGIO to dodatkowe lekcje języka niemieckiego już od pierwszej klasy czy świetlica czynna do godziny 17. W planie lekcji ujęte są również zajęcia szachowe oraz dodatkowe lekcje języka polskiego dla obcokrajowców.

– W naszej szkole uczą się dzieci ze Słubic i okolicznych miejscowości po stronie polskiej, ale mamy również wychowanków zamieszkujących po stronie niemieckiej. Dzieciom uczącym się w niemieckich szkołach oferujemy także możliwość realizacji nauki w naszej szkole, w tzw. nauczaniu domowym, i uzyskanie świadectwa ukończenia polskiej szkoły podstawowej. Zwiększa to znacząco możliwość wyboru szkoły ponadpodstawowej – mówi prezes Basdorf.

Szkoła jest międzynarodowym środowiskiem, dzięki czemu uczy otwartości i ciekawości na świat, tolerancji wobec odmienności. Odnajdują się w niej również chętnie dzieci, którym nie sprzyja pobyt w dużej grupie rówieśniczej, jakie najczęściej są w szkołach publicznych.

– Ruszyła już rekrutacja na nowy rok szkolny. Choć termin jego rozpoczęcia wydaje się jeszcze odległy, czas płynie bardzo szybko i warto już dziś pomyśleć o miejscu w szkole dla swojego dziecka. Zapraszamy do składania kart, które dostępne są w placówce. Dla zabieganych rodziców przygotowaliśmy również możliwość aplikowania online – zachęca Aneta Basdorf.

Link do rekrutacji jest następujący: https://app.inso.pl/child-recruitment/073dbe52-adc1-11ed-8c81-067ddf103830/application 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 506 347 495 lub 796 607 164. Dzień otwartych drzwi: 21.03.2024 r., godzina 9.00. Wstęp bezpłatny.

REKRUTACJA – wniosek do Prywatnej Szkoły Podstawowej „EUREGIO” ul. Sadowa 2 69-100 Słubice