fbpx

Awaria na social mediach! Jakie były przyczyny?

Czy Was też wczoraj zaskoczył brak możliwości wejścia na niektóre social media? Dlaczego Facebook i należące do niego aplikacje takie jak messenger, WhatsApp oraz Instagram nie działały? To najprawdopodobniej największa awaria serwisów, jaka dotąd miała miejsce.

Instagram wczoraj zapewne przyprawił niejednego influencera o zawrót głowy. W nocy Facebook zamieścił przeprosiny: „Szczerze przepraszamy wszystkich dotkniętych obecnymi awariami serwisów obsługiwanych przez Facebooka. Mamy problemy z siecią, a nasze zespoły pracują tak szybko, jak to możliwe, żeby jak najszybciej usunąć usterkę i przywrócić działanie” – przekazał dyrektor Facebooka ds. technologii Mike Schroepfer.

W szybkim tempie powstają teorie spiskowe na temat problemów z serwisami. Czy to podstęp i kradzież danych? Przyczyną awarii nie był atak hakerski – poinformował „New York Times” – powołując się na własne źródła.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Sam Facebook uspokaja użytkowników, że serwisy nie działały z powodu błędnych zmian konfiguracji routerów. Nieszczęśliwa usterka spowodowała największy od niemal roku, 5-procentowy spadek ceny akcji serwisu Facebook na Wall Street.

Portal Bloomberg po spadku oszacował majątek właściciela Marka Zuckerberga, okazało się, że straty mogły wynosić nawet prawie 7 miliardów dolarów! Miliarder spadł o jedno miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata, jednak zapewne szybko na nie wróci. Facebooku swoja awarią zaskoczył setki tysięcy użytkowników, serwis ten jest nie tylko miejscem rozrywki, ale również źródłem informacji, czy nawet miejscem pracy dla wielu ludzi.

Czy jest coś potężniejszego niż social media? Spędzamy na nich szokująco ogromną ilość czasu, kto nie ma swojej ulubionej aplikacji, na której lubi tracić czas?

 
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice