fbpx
Home Aktualności Kandydaci do służby w Straży Granicznej są po egzaminach. Teraz czeka ich komisja lekarska.

Kandydaci do służby w Straży Granicznej są po egzaminach. Teraz czeka ich komisja lekarska.

by Redakcja iLoveSłubice.pl
9ds 0334

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej przeprowadzony został drugi etap postępowania kwalifikacyjnego. Do tej pory egzaminy przeprowadzane były wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie czy w Lubaniu.

Do drugiego etapu, który przeprowadzono w dniach od 3 do 5 listopada 2020 r.,  przystąpiło 30 osób. Kandydaci do służby musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. Wynik pozytywny z drugiego etapu otrzymało 28 osób, przed którymi teraz jeszcze badanie poligraficzne i komisja lekarska.

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna. W jej składzie poza funkcjonariuszami z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli się również przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadzające zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, które weszło w życie 23 lipca br.  usprawniło procedurę naboru. Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci do służby w Straży Granicznej mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę.

Przypominamy, że w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór do służby w Straży Granicznej a dokumenty można składać nie tylko w Krośnie Odrzańskim, a także w poszczególnych placówkach Nadodrzańskiego Oddziały Straży Granicznej. Wykaz miejsc składania dokumentów oraz wszelkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Autor: mjr SG Joanna Konieczniak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj też: Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Będą one obowiązywały od soboty.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice