fbpx

KOMUNIKAT W SPRAWIE POUCZEŃ POKRZYWDZONYCH – POSTĘPOWANIE DOTYCZĄCE NIEPRAWIDŁOWOŚCI ZARZĄDCY CMENTARZA KOMUNALNEGO W SŁUBICACH W LATACH 2016-2021

Zespół do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach prowadzi postępowanie przeciwko zarządcy cmentarza w latach 2016-2021, który to pobierał niesłusznie opłaty od rodzin, które chowały swoich bliskich.

 

O sprawie pisaliśmy w artykule „Prokurator: Zakład pogrzebowy w Słubicach pobiera niesłusznie opłaty. To oszustwo! Zarządca cmentarza: Opłaty są uzasadnione!”.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

W tej właśnie sprawie postępowanie nadal prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Dokładnie wyjaśnione jest to w artykule „Właściciel słubickiego zakładu pogrzebowego i jego kierownik usłyszeli zarzuty. Grozi im do 12 lat więzienia”.

 

W toku prowadzonego postępowania ustalono, iż zarządca wprowadził w błąd członków rodzin osób zmarłych, co do obowiązku ponoszenia opłat za:

 

– zryczałtowane koszty administracyjne na okres 20 lat

– nadzór nad wykonywaniem czynności pogrzebowych

– wystawienie ciała z trumną zmarłego w sali ceremonialnej

 

„Na podstawie art. 131 § 2 Kodeksu Postępowania Karnego zawiadamia się, iż wszystkie osoby, które dokonywały pochówku swoich bliskich w latach 2016-2021 na Cmentarzu Komunalnym w Słubicach i są dysponentami grobów występują w przedmiotowym postępowaniu jako osoby pokrzywdzone i przysługują im prawa określone w pouczeniu o prawach i obowiązkach pokrzywdzonego w postępowaniu karnym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 września 2020 roku w sprawie określenia wzoru pouczenia o uprawnieniach i obowiązkach pokrzywdzonego w postępowaniu karnym” – czytamy na stronie KPP Słubice.

 

Pouczenie dostępne jest na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Słubicach oraz poniżej

 

Czytaj też: Wyprawa do Pulverkrug / Prochowiec Część III „Fabryka papieru – wieś i cmentarz”

 

Baner Brandmed 2
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice