fbpx

Rzepin: ZAMIAST OCHRANIAĆ FIRMĘ, TO JĄ OKRADAŁ

Policjanci z Komisariatu Policji w Rzepinie ustalili i zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże na terenie jednej z rzepińskich firm. Mężczyzna zatrudniony był jako ochroniarz. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem zostały oszacowane na 12 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rzepinie posiadali informację, że na terenie jednej z rzepińskich firm dochodzi do kradzieży. Funkcjonariusze, którzy prowadzili sprawę, grono podejrzanych osób szybko  zawęzili do zatrudnionych w obiekcie pracowników, gdyż drzwi i zamki pomieszczeń nie nosiły śladów włamania.

Sprawcą okazał się jeden z pracowników, który zatrudniony był na terenie obiektu jako ochroniarz. Okazało się, że 48-latek miał dostęp do wszystkich kluczy. Pracownice po sprzątnięciu pomieszczeń pozostawiały klucze w dyspozytorni. Mężczyzna wykorzystywał ten fakt i wchodził do biur oraz służbowego mieszkania swojego szefa. 48-latek okradał pomieszczenia między innymi ze sprzętu elektronicznego.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Działał od października ubiegłego roku do lutego 2021 r. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem zostały oszacowane na 12 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek (2 marca), usłyszał zarzuty kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Słubice

Czytaj też: Mężczyźni w czarnym audi zaczepiają dzieci? Tak mówią mieszkańcy Słońska. Policja nie potwierdza informacji.

Baner Brand Cy
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!