fbpx

Słubicka Akademia kuźnią piłkarskich talentów

Portal I Love Słubice jest partnerem medialnym Lubuskiej Akademii Piłkarskiej. Dlatego z największą przyjemnością przedstawiamy dziś naszych „podopiecznych”.

Pomysł powstania Lubuskiej akademii Piłkarskiej najpierw narodził się w głowie, a następnie zmaterializował dzięki Radosławowi Kamińskiemu. Trener Radek ma za sobą czynne uprawianie swojej ukochanej „kopanej” głównie w Słubicach. Tutaj też mieszka i stąd realizuje swoje teraz trenerskie obowiązki.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

– Lubuska Akademia Piłkarska to szkółka piłkarska skierowana dla dzieci już od 3-4 roku życia! Stawiamy na jakość, bezpieczne boiska i profesjonalnych trenerów. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie dziecka, a także ich rodziców. Naszych podopiecznych uczymy zachowania Fair Play na boisku i poza nim, zarażamy pasją do piłki nożnej oraz miłości do uprawiania sportu!- reklamuje z uśmiechem swoją Akademię trener.

Co równie ważne misją Akademii jest nauczenie dziecka gry w piłkę nożną, a nie wybranie tego, które już to potrafi. Przy naborze nie selekcjonuje się piłkarzy posiadających już pewne umiejętności gry w futbol, dawana jest szansa dosłownie każdemu, by przeżywanie piłkarskiej przygody było jeszcze intensywniej !


Wzorem do naśladowania dla dzieci jest będąca również trenerką Natalia Radkiewicz, która kilka dni temu zadebiutowała w Reprezentacji Polski kobiet U-19. W tym meczu towarzyskim w Budapeszcie z Węgrami (padł wynik 2-2) wystąpiła oczywiście jako bramkarka z nr 1. Natalia na co dzień jest zawodniczką MKS Olimpii Szczecin, gdzie pracuje ciężko na swoje marzenia i pokazuje, że w piłce nożnej przy motywacji i ciężkiej systematycznej pracy można zajść naprawdę bardzo wysoko.

Z naszym aparatem wybraliśmy się na jeden z wielu treningów. Treningi odbywają się na boisku o nawierzchni sztucznej przy szkole podstawowej nr 2 w Słubicach. Młodzi miłośnicy piłeczki zostali podzieleni na dwie wiekowe grupy. Ta młodsza to 4-5 latki, a wraz ze starszymi reprezentują kilka kategorii piłkarskiej młodzieży tj. Startujemy w kategoriach „orlik” i „żak” oraz „skrzat”. – Chłopaki biorą udział w lubuskich ligach jednak równie jeśli nawet nie ważniejsze dla nas są udziały w różnych i letnich, i zimowych turniejach. – dodaje pan Radek.

Zachęcamy i my, i sztab szkoleniowy Akademii na treningi. Grupa młodsza to poniedziałki i środy od 17, natomiast starsza to poniedziałki od 18 i piątki od godz. 17. O szczegółach można porozmawiać z trenerem pod numerem telefonu 602551012.

Czytaj też: Słubice: Piłkarskie kadry rosną!

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice