fbpx

Słubicka Akademia kuźnią piłkarskich talentów

Portal I Love Słubice jest partnerem medialnym Lubuskiej Akademii Piłkarskiej. Dlatego z największą przyjemnością przedstawiamy dziś naszych „podopiecznych”.

 

Pomysł powstania Lubuskiej akademii Piłkarskiej najpierw narodził się w głowie, a następnie zmaterializował dzięki Radosławowi Kamińskiemu. Trener Radek ma za sobą czynne uprawianie swojej ukochanej „kopanej” głównie w Słubicach. Tutaj też mieszka i stąd realizuje swoje teraz trenerskie obowiązki.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

– Lubuska Akademia Piłkarska to szkółka piłkarska skierowana dla dzieci już od 3-4 roku życia! Stawiamy na jakość, bezpieczne boiska i profesjonalnych trenerów. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie dziecka, a także ich rodziców. Naszych podopiecznych uczymy zachowania Fair Play na boisku i poza nim, zarażamy pasją do piłki nożnej oraz miłości do uprawiania sportu!- reklamuje z uśmiechem swoją Akademię trener.

 

Co równie ważne misją Akademii jest nauczenie dziecka gry w piłkę nożną, a nie wybranie tego, które już to potrafi. Przy naborze nie selekcjonuje się piłkarzy posiadających już pewne umiejętności gry w futbol, dawana jest szansa dosłownie każdemu, by przeżywanie piłkarskiej przygody było jeszcze intensywniej!

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

Wzorem do naśladowania dla dzieci jest będąca również trenerką Natalia Radkiewicz, która kilka dni temu zadebiutowała w Reprezentacji Polski kobiet U-19. W tym meczu towarzyskim w Budapeszcie z Węgrami (padł wynik 2-2) wystąpiła oczywiście jako bramkarka z nr 1. Natalia na co dzień jest zawodniczką MKS Olimpii Szczecin, gdzie pracuje ciężko na swoje marzenia i pokazuje, że w piłce nożnej przy motywacji i ciężkiej systematycznej pracy można zajść naprawdę bardzo wysoko.

 

Z naszym aparatem wybraliśmy się na jeden z wielu treningów. Treningi odbywają się na boisku o nawierzchni sztucznej przy szkole podstawowej nr 2 w Słubicach. Młodzi miłośnicy piłeczki zostali podzieleni na dwie wiekowe grupy. Ta młodsza to 4-5 latki, a wraz ze starszymi reprezentują kilka kategorii piłkarskiej młodzieży tj. Startujemy w kategoriach „orlik” i „żak” oraz „skrzat”. – Chłopaki biorą udział w lubuskich ligach jednak równie, jeśli nawet nie ważniejsze dla nas są udziały w różnych i letnich, i zimowych turniejach. – dodaje pan Radek.

 

Zachęcamy i my, i sztab szkoleniowy Akademii na treningi. Grupa młodsza to poniedziałki i środy od 17, natomiast starsza to poniedziałki od 18 i piątki od godz. 17. O szczegółach można porozmawiać z trenerem pod numerem telefonu 602551012.

 

Czytaj też: Słubice: Piłkarskie kadry rosną!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!