fbpx
Home Aktualności Słubickie święto tenisa stołowego [FOTO, WYNIKI]

Słubickie święto tenisa stołowego [FOTO, WYNIKI]

by Robson
Dsc 0012 1024x684

Rekordowa liczba, bo ponad 70 osób wzięło udział w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Słubic. O puchary walczyli ligowcy i typowi amatorzy z całego województwa i goście z Polski.

Wydarzenie to było realizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej z budżetu Gminy Słubice na bieżący rok. Na czym polega idea „inicjatywy”. Tak jak sama nazwa mówi, mieszkańcy naszej gminy biorą sprawy w swoje ręce, jeśli mają dobry pomysł zrealizowania czegoś pożytecznego i ciekawego zarazem zgłaszają swój projekt do urzędu gminy. Tak też się stało tym razem.

W piątkowe popołudnie (turniej rozpoczął się o godz. 16.00) w pięknej nowej hali Szkoły Podstawowej nr 2 stawiło się ponad 70 miłośników tenisa stołowego. Byli to oczywiście mieszkańcy naszej gminy, ale również brać „ping-pongowa” z wielu miast lubuskich. Byli także goście spoza naszego województwa, choćby spora grupa dzieci i młodzieży z Stowarzyszenia Lokalnego SALezjańskiej Organizacji Sportowej w Szczecinie „WYCHOWANIE PRZEZ SPORT”, która właśnie kończy swój pobyt w Słubicach w ramach obozu sportowego.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Tenisa Stołowego zaplanowali to święto sportowe z możliwością gry nie tylko dla zawodników z licencjami ale także co jest bardzo ważne dla zupełnych amatorów. Osobno panie i panowie grali w kilku kategoriach wiekowych. Tuż po godz. 16 swoje boje przy stołach rozpoczęli najmłodsi uczestnicy. Ceremonie otwarcia odbyła się po godz. 17. Wzięli w nich udział  Katarzyna Leśniak-Werwińska- dyrektor szkoły wraz z Mieczysławem Marciniakiem- prezesem stowarzyszenia. Niestety pomimo wielkich chęci zabrakło burmistrza Mariusza Olejniczaka, który wybrał się do Spały gdzie wraz z przewodniczącym rady miejskiej odbierali Flagę Zrzeszenia LZS w związku z organizacją w roku 2022 Ogólnopolskich Igrzysk LZS właśnie w naszym mieście. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała pani dyrektor, po czym do boju stanęli tenisiści i tenisistki wszystkich pozostałych kategorii wiekowych. W zależności od liczby uczestników rozgrywano gry w grupach lub każdy z każdym. Z grup do fazy finałowej przechodziły po dwie najlepsze osoby, które już systemem pucharowym zmierzali do ostatecznych rozstrzygnięć. Osoby z dalszych miejsc mieli szansę pokazać się w tzw. turnieju pocieszenia o dalsze turniejowe miejsca.

– Przede wszystkim cieszy bardzo fakt, że Słubice odwiedziła rekordowa liczba uczestników. Potraktowaliśmy ten turniej jako promocję zdrowego trybu życia i po prostu dobrą zabawę. Tak naprawdę nie liczyły się miejsca i tytuły ale rywalizacja i zarazem zabawa miłośników pięknego sportu jakim jest tenis stołowy. Jestem przekonany, że cel ten został osiągnięty.- podsumowuje Mieczysław Marciniak ze stowarzyszenia.

Po kilkugodzinnych rozgrywkach (wszystko zakończyło się po godz. 22) poznaliśmy ostatecznych zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oto wyniki:

DZIEWCZĘTA UR. DO 2003

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

 1. KORYZNA KLAUDIA
 2. ŁUKIEŃCZUK PATRYCJA
 3. KORYZNA ROKSANA

CHŁOPCY DO 2003 AMATORZY

 1. SIWY ADAM
 2. MARCINIAK ADRIAN
 3. CYDZIK STANISŁAW
 4. GRAŚ MAKSYM

5-8 MIECZKOWSKI BENIAMIN, KAPLA KACPER, STEPIEŃ MARCIN, CICH JAKUB

9-12 DZIUBIŃSKI JAKUB, WASILEWSKI SEWERYN, KANIA ALEKSANDER, SKUBISZ JAKUB

CHŁOPCY DO 2003 ZRZESZENI

 1. MAKUTYNOWICZ JAKUB
 2. ZIĘCINA ŁUKASZ
 3. KARCZYŃSKI ERYK
 4. ŁYSKAWY JAKUB

5.-8 MAJEWSKI JAKUB, MAJCHRZAK MICHAŁ, SZCZAWIŃSKI SZYMON, GARZDECKI DAWID

 • MALEC ANTONI, CYDZIK MICHAŁ

KOBIETY 2002-1982

 1. ZATOR JOLANTA

KOBIETY 1981-1961

 1. DZIWOTA ALEKSANDRA

MĘŻCZYZNI 2002-1981 AMATOR

 1. KOSTOLKO SERHII
 2. DYLONG PAWEŁ
 3. DANKOWSKI PRZEMYSŁAW
 4. SABALSKI KACPER

MĘŻCZYŹNI 1982-1962 AMATOR

 1. WOJTCZAK ROBERT
 2. URBAŃSKI KRZYSZTOF
 3. TOMKÓW WOJCIECH
 4. CHMURZYŃSKI JACEK
 5. SZYMCZAK MACIEJ
 6. ZBOROWSKI MARIUSZ

7-10 BARANIAK SZYMON, ROMMEL ROBERT,TOMIAK LESZEK

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

MĘŻCZYŻNI 2002-1982 ZRZESZENI

 1. KOZŁOWSKI DAWID
 2. KŁUDKOWSKI BARTOSZ
 3. KUPCIW PIOTR

MĘŻCZYŻNI 1982-1962 ZRZESZENI

 1. SŁOMKA TOMASZ
 2. ZAWADZKI MARCIN
 3. SAWOCH ARTUR
 4. SZUPLAK MAREK

5-8 LUBIN KRZYSZTOF, ROGOWSKI MIROSŁAW, ŻELENGOWSKI RADOSŁAW, BIELECKI  ROBERT

9-12 POLAK IRENEUSZ DONIGIEWICZ IRENEUSZ , TRĄBIŃSKI MAREK, FRANC DARIUSZ

13-18 OLEJNICZAK MARCIN, CHOJNACKI RAFAŁ, KOSTYSZAK STANISŁAW, SZAŁEGA JACEK, KORKUŚ KRZYSZTOF, MIELCZAREK MICHAEL

 MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 60 LAT

 1. WĄCZEK ROMAN
 2. MIKOŁAJCZUK LESZEK
 3. CYBULSKI ZBIGNIEW
 4. NOWAK JAN

5-8 MARCINKIEWICZ KRZYSZTOF, IWUĆ STEFAN, GRYCZAN ANDRZEJ, ROZIŃSKI ALEKSANDER

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali puchary. Słubicką tradycją stała się również loteria z bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Do „zgarnięcia” dzięki szczęśliwemu losowi były między innymi bezprzewodowy odkurzacz czy tablet.

Organizatorzy jeszcze raz chcą serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, a także gminie Słubice za przyznanie dofinansowania i pani dyrektor za udostępnienie hali sportowej. Do zobaczenia na kolejnych turniejach.   

Czyta też: Wywiad ze słubiczaninem Rafałem Borowiakiem – triathlonistą, zwycięzcą Ironmena w Wolsztynie

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice