fbpx

NIE STRZELAM W SYLWESTRA!!!

W moim domu gości Miłość, przez wielkie M, a w sumie posiada 6 par łap, mokre noski i merdające ogonki. Miłość, to ta najczystsza jej wersja, nie żądając ode mnie nic, prócz przytulasów, pełnej miski i ciepłego kąta. Otrzymując takie zaufanie i bezgraniczne oddanie czworonożnego przyjaciela nie można postąpić inaczej, jak spędzić sylwestra bez huków i wybuchów, otaczając swojego pupila opieką. Zwierzęta są zdane na naszą opiekę, dlatego też będąc odpowiedzialnym właścicielem NIE STRZELAM W SYLWESTRA!!!

Wystrzały petard to traumatyczne przeżycie dla zwierząt. Takie wybuchy dla nas bywają bardzo głośne, a co dopiero dla zwierzęcia, które ma bardzo wyostrzony słuch. Przykładowo szelest liści pod naszymi stopami to 20 decybeli, szczekanie psa to około 80 dB, samolot wytwarza 120 dB, a wybuch petardy to 160 dB, niewiele więcej bo 190 dB wytwarza start statku kosmicznego. Przerażające, na co siebie i innych narażamy. 

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Hałas jest główną przyczyną uszkodzenia słuchu. Może do tego dojść po jednorazowym wysłuchaniu głośnego dźwięku lub też wystawiając swój aparat słuchowy na długotrwały hałas. Dlatego NIE STRZELAM W SYLWESTRA!!!

Petardy mają negatywny wpływ zarówno na zwierzęta domowe jak i dzikie, a sporo kotków jest bezdomnych. Dźwięki petard powodują silny stres, którego konsekwencje mogą być długo odczuwalne i skutkować zwiększoną lękliwością, co może doprowadzić do obniżenia odporności u naszych pupili. Zwierzęta w panice podejmują też próby ucieczki, w schroniskach  kończą się one okaleczeniem, a niekiedy nawet śmiercią. Dlatego NIE STRZELAM W SYLWESTRA!!!

Ze względu na dobro naszych pupili i zwierząt wolno żyjących zachęcam do przyłączenia się do akcji NIE STRZELAM W SYLWESTRA!!!


Cieszy mnie fakt, iż coraz więcej miast rezygnuje z głośnych pokazów fajerwerków, a w zamian organizują piękne pokazy laserowe. Idziemy w dobrym kierunku, gdyż hałas jest niewidzialną plagą XXI wieku. 

Whatsapp Image 2020 12 29 At 12.50.18

NIE STRZELAM W SYLWESTRA !!!

Bo kocham zwierzaki,

NIE STRZELAM W SYLWESTRA !!!

Bo dbam o ich dobro,

NIE STRZELAM W SYLWESTRA !!!

I również Ciebie proszę o to.

Życzę Wam drodzy miłośnicy zwierząt wielu wspaniałych chwil spędzonych razem ze swoimi pupilami. Wspaniałych spacerów, wspólnych zabaw i duuuużo przytulasów.

Życzy Kwiatuszek, Leon, Frugo i Tadek. 

Jak spędzacie Sylwestra ze swoimi zwierzakami? Wrzućcie fotki w komentarzu.

Czytaj też: 5 języków miłości – czyli jak kochasz i jak chcesz by kochano Ciebie [TEST]

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Baner Brandmed 2
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice